Header File

2017 WEST HARBOUR WINTER SERIES

Hosted By Balmain Sailing Club

PROVISIONAL RESULTS

Updated:  18/06/2017  3:45:10 PM

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 3
Place Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1 6464 MAGIC T Aldous DSC 12.0 1.0 3.0 8.0
2 5650 CRACKERJACK P Horne DSC 14.0 4.0 7.0 3.0
3 MH115 BEAR NECESSITY J Blair BSC 16.0 9.0 5.0 2.0
4 5796 KELLY2N C M Ewings BSC 18.0 6.0 2.0 10.0
5 AUS068 WILDLING 2 C Johnston BSC 19.0 5.0 13.0 1.0
5 BSC35 MATAGI S Oliver BSC 19.0 12.0 1.0 6.0
7 491 BOXER P Henke DSC 20.0 2.0 6.0 12.0
8 5935 ALPHA CARINAE D Barker CYCA 25.0 10.0 11.0 4.0
9 3020 HICK-UP B Ure DSC 28.0 13.0 10.0 5.0
10 7130 PASSION X D Edmiston GFS 30.0 8.0 8.0 14.0
10 MH37 MADGE D Clark BSC 30.0 3.0 14.0 13.0
12 35000 NEXT LIGHT C Ryan DSC 32.0 11.0 12.0 9.0
13 521 ANOTHER PLANET G Ford BSC 33.0 22.0C 4.0 7.0
14 R300 THE DOG HOUSE S Zadow BSC 37.0 7.0 15.0 15.0
15 6166 SWEET CHARIOT R Pickering GFS 51.0 22.0C 9.0 20.0C
16 6772 LISDILLON A Richardson GFS 55.0 22.0C 22.0C 11.0
17 AUS66 BALMAIN TIGER N Hamilton BSC 56.0 14.0 22.0C 20.0C
18 5273 SOUNDTRACK J Amos GFS 64.0 22.0C 22.0C 20.0C
18 M106 STILL FESTERING P O'Brien PRSC 64.0 22.0C 22.0C 20.0C
18 4930 X-RAY R Parrott DSC 64.0 22.0C 22.0C 20.0C
18 SM150 OMNISHAMBLES C Price BSC 64.0 22.0C 22.0C 20.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 3
Place Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1 488 VANDEMON S Deane DSC 10.0 7.0 1.0 2.0
2 4743 QUICKSTICKS B Warren DSC 12.0 2.0 4.0 6.0
3 7055 YKNOT S Brady DSC 14.0 3.0 3.0 8.0
4 AUS578 FOXY D Holster GFS 17.0 1.0 9.0 7.0
5 945 BETWEEN PARTNERS D Speyer BSC 22.0 5.0 7.0 10.0
6 5958 TENSPEED A Baggett DSC 24.0 9.0 12.0 3.0
7 7051 STARELAN J Smith GFS 26.0 6.0 8.0 12.0
8 AUS7082 JUNIOR R Carliss GFS 36.0 25.0C 2.0 9.0
9 8033 PISTOL DAWN M Thompson BSC 37.0 25.0C 11.0 1.0
10 5685 DELERIUM C Armour DSC 39.0 4.0 13.0 22.0C
11 196 SPIKE J Rawson GFS 40.0 8.0 10.0 22.0C
12 3425 GHWIZZ G Davey GFS 46.0 25.0C 6.0 15.0R
13 RQ200 SO WHAT F Bortolin BSC 52.0 25.0C 5.0 22.0C
14 3615 MIND OVER MATTER J Todd GFS 54.0 25.0C 25.0C 4.0
15 7129 HASTA LA VISTA J Veale GFS 55.0 25.0C 25.0C 5.0
16 2501 BEWARE OF THE DOG! T Daly GFS 61.0 25.0C 25.0C 11.0
16 4959 FARRST COMPANY A Grundy GFS 61.0 25.0C 14.0 22.0C
18 AUS872 JESTER D Kiddell GFS 65.0 25.0C 25.0C 15.0F
19 4113 SPEEDWELL J Moffat GFS 72.0 25.0C 25.0C 22.0C
19 4660 ROCK N ROLL R Huybers BSC 72.0 25.0C 25.0C 22.0C
19 833123 CLOVELLY PACIFIC E Liang GFS 72.0 25.0C 25.0C 22.0C
19 7071 JUNO R Lord CYCA 72.0 25.0C 25.0C 22.0C
19 5097 RUSH E Tacey BSC 72.0 25.0C 25.0C 22.0C
19 AUS548 ROPEABLE D Murray BSC 72.0 25.0C 25.0C 22.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 3
Place Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1 3127 CAPRIOLE G Lucas GFS 3.0 1.0 ABN 2.0
2 KA13 SU T Bailey BSC 6.0 3.0 ABN 3.0
3 6982 LES GIRLS II S Geary BSC 11.0 4.0 ABN 7.0
4 4818 ATARA K Conyard DSC 12.0 6.0 ABN 6.0
5 431 TULIP K Walenkamp DSC 14.0 5.0 ABN 9.0
6 AUS931 BULL BULL L Delissen DSC 15.0 7.0 ABN 8.0
7 AUS4483 DEATH STAR M Morrisey DSC 20.0 8.0 ABN 12.0
8 R7 WIND CHARMER P Francis GFS 22.0 12.0 ABN 10.0
8 24310 KRAKATINI L Fletcher BSC 22.0 2.0 ABN 20.0C
10 5741 EAU DE VIE K Gray DSC 23.0 10.0 ABN 13.0
11 R158 ALLONS-Y J Calluaud GFS 24.0 23.0C ABN 1.0
12 28 UMZIMKULU D Leslie GFS 27.0 23.0C ABN 4.0
13 5970 MY GIRL P Naivasha BSC 28.0 23.0C ABN 5.0
14 M391 FARR OUT R Clifford BSC 29.0 9.0 ABN 20.0C
15 7072 WIND CHARM R Brighton   31.0 11.0 ABN 20.0C
16 6380 TANA P Joy GFS 33.0 13.0 ABN 20.0C
17 4389 STREETFIGHTER I Smith GFS 34.0 23.0C ABN 11.0
18 5933 SEASCAPE K Romald GFS 43.0 23.0C ABN 20.0C
18 6345 SCANDALOUS B Connolly BSC 43.0 23.0C ABN 20.0C
18 7422 ALCAMY R Lawrence DSC 43.0 23.0C ABN 20.0C
18 AUS68 RAISON D'ETRE T Valaire BSC 43.0 23.0C ABN 20.0C
18 6398 APACHE F Ttkatchew BSC 43.0 23.0C ABN 20.0C

Series Results [PHS] for Division 4 up to Race 3
Place Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1 2455 WITCHWAYS11 J Finnegan DSC 5.0 2.0 ABN 3.0
2 5127 SOUTHERN AURA II D Clark-Duff BSC 8.0 4.0 ABN 4.0
3 2674 LOOSE CHANGE M Bleakley BSC 10.0 9.0 ABN 1.0
4 A75 HUGHIE II K Abel BSC 11.0 6.0 ABN 5.0
5 KA96 KRAKEN R Miller BSC 15.0 3.0 ABN 12.0F
5 6090 L'ATITUDE E Ostergaad GFS 15.0 1.0 ABN 14.0C
7 3529 SECOND WIND D Surmon DSC 17.0 11.0 ABN 6.0
7 807 THE SAINTS B Hilliard GFS 17.0 15.0C ABN 2.0
7 1944 FOOTLOOSE C Jones DSC 17.0 5.0 ABN 12.0F
10 5731 SASSY L Evans BSC 21.0 7.0 ABN 14.0C
11 M101 MISTRESS R Hand GFS 22.0 8.0 ABN 14.0C
11 7073 SERENDIPITY P May GFS 22.0 15.0C ABN 7.0
11 289 BRAKKS J Evans BSC 22.0 10.0 ABN 12.0R
14 7084 CIELITO B Millar BSC 27.0 15.0C ABN 12.0R

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Results by : TopYacht

Close Window |  Print This Page

LinkBack : back to Series page